Sosyal faaliyetlerimiz ve eğlencelerimiz

Eğitim-sanat birlikteliğinin en güzel bir şekilde ifa edildiği yer Buhara

Buhara Enstitüsü bünyesinde eğitim faaliyetlerinden başka sosyal alanda da aktif çalışmalar yürütmektedir. Talebeler için belli aralıklarla kamp günleri düzenlemekte; kiralanan kamp yeri ile talebelerin hoşça vakit geçirmesi, farklı alanda sosyal ve sportif aktiviteler yapması sağlanmaktadır.
Önemli gün ve geceler talebelerin eğlence programları düzenlemesi için çok önemli fırsatlardır. İslami gelenek ve göreneklerimize uygun ortaoyunu, tiyatro, yarışma ve gösteri programları Enstitümüzde sanat ruhlu talebelerimizce yapılmakta ve eğitimin yoğunluğu azaltılmaktadır. Bu tür aktivitelerle rahatlayan ve hünerlerini sergileyen talebelerimiz, haftaya daha bir dinç ve dinamik bir şekilde başlamakta ve öğrenim kapasitesini arttırmaktadır.

Faaliyetler

Akademik faaliyetler ve çevre ile iletişimin sembolü Buhara

Buhara Enstitüsü eğitim hizmetinden başka, davet edildiği seminer ve konferanslara da iştirak etmekte ve herkesin takdirini kazanan bilgilendirme hizmetini ifa etmektedir. Bu anlamda akademik kurumlar ve derneklerle yapılan seminerler veya enstitüye edilen ziyaretler önemli bir yer tutmaktadır.

Sanat Faaliyetleri

Güzel yazma alışkanlığı kazandırma yönü olan ve aynı zamanda İslam sanatının en güzel dallarından olan Hat Sanatı Buhara’daki en önemli sosyal aktivitelerimizden birisidir. Ebru sanatı, hem eğiten hem eğlendiren bir aktivite olarak öne çıkmaktadır. Ayrıca kitap ciltleme ve eskimiş ciltli kitapların onarımı talebelerce zevkle yapılan önemli çalışmalar arasındadır.

Sportif faaliyetler

“Zinde bir vücut eğitim için şarttır” prensibinden hareketle, talebelerin spor yapmaları için her türlü olanak seferber edilmektedir. Basket, masa tenisi, badminton, koşu, dart, voleybol ve futbol en sıkça yapılan sporlardır.

Mevlüt ve ses sanatları

Kültürel geziler

Çevremizde bulunan tarihi ve turistik yerlere geziler en önemli faaliyetlerimiz arasındadır.

İLETIŞIM

Institut Buhara e.V.

Wallensteinstr. 22
10318 Berlin / Deutschland

info@institutbuhara.com
www.institutbuhara.com

Tel: +49 30 500 146 77
Fax: +49 30 500 146 79