Sosyal faaliyetlerimiz ve eğlencelerimiz

Eğitim-sanat birlikteliğinin en güzel bir şekilde ifa edildiği yer Buhara

uhara Enstitüsü bünyesinde eğitim faaliyetlerinden başka sosyal alanda da aktif çalışmalar yürütmektedir. Öğrenciler için belli aralıklarla kamp günleri düzenlemekte, kiraladığı kamp yeri ile öğrencilerin hoşça vakit geçirmesini, degisik alanda sosyal ve sportif aktiviteler yapmasını sağlamaktadır.
“Zinde bir vücut eğitim için şarttır” prensibinden hareketle, talebelerin spor yapmaları için her türlü olanak seferber edilmektedir. Basket, masa tenisi, badminton, koşu, yüzme, voleybol ve futbol en sıkça yapılan sporlardır.
Önemli gün ve geceler talebelerin eğlence programları düzenlemesi için çok önemli fırsatlardır. İslami gelenek ve göreneklerimize uygun ortaoyunu, taklit, yarışma ve gösteri programları Enstitümüz’de sanat ruhlu talebelerimizce yapılmakta ve eğitimin yoğunluğu azaltılmaktadır. Bu tür aktivitelerle rahatlayan ve hünerlerini sergileyen talebelerimiz, haftaya daha bir dinç ve dinamik bir şekilde başlamakta ve öğrenim kapasitesini arttırmaktadır.

Faaliyetler

Akademik faaliyetler ve çevre ile iletişimin sembolü Buhara

Buhara Enstitüsü eğitim hizmetinden başka, davet edildiği seminer ve konferanslara da iştirak etmekte ve herkesin takdirini kazanan bilgilendirme hizmetini ifa etmektedir. Bu anlamda akademik kurumlar ve derneklerle yapilan seminerler veya enstitüye edilen ziyaretler önemli bir yer almakta.

Hat Sanatı

Güzel yazma alışkanlığı kazanmak aynı zamanda İslam sanatının en güzel dallarından hat sanatı Buhara’daki en güzel sosyal aktivitelerimiz arasındadır. Buna ilaveten ebru bir diğer hem eğiten hem eğlendiren bir sosyal faaliyet dalımız olarak öne çıkmaktadır. Kitap yapma, ciltleme ve eskimiş kitapların onarımı talebelerce zevkle yapılan önemli çalışmalar arasındadır.

Sportif faaliyetler

“Zinde bir vücut eğitim için şarttır” prensibinden hareketle, talebelerin spor yapmaları için her türlü olanak seferber edilmektedir. Basket, masa tenisi, badminton, koşu, dart, voleybol ve futbol en sıkça yapılan sporlardır.

Mevlüt ve ses sanatları

Kültürel geziler

Çevremizde bulunan tarihi ve turistik yerlere geziler en önemli faaliyetlerimiz arasındadır.

İLETİŞİM

Institut Buhara e.V.

Wallensteinstr. 22
10318 Berlin / Deutschland

info@institutbuhara.com
www.institutbuhara.com

Tel: +49 30 500 146 77
Fax: +49 30 500 146 79
 

Institut Buhara e.V.
Banka Hesap Numarasi: 0310010381
BLZ: 10050000 (Berliner Sparkasse)

IBAN: DE66 1005 0000 0310 0103 81
BIC: BE LA DE BE

Havale sebebi:BAGIS / SPENDE