Halka Açik Günü 2015

08. Mayıs 2015 tarihinde Berlin-Lichtenberg’de 11 yıldır dernek faaliyetinde ve 6 yıldır resmi okul statüsünde ilahiyat eğitimini veren Buhara Enstitüsü „Halka Açik Gününü“ düzenledi. Katılımcıların arasında Alman komşuların yanında değerli Türk STK Başkanları da katıldı.

Proğramda Yasar Erkan, Buhara Enstitüsü Başkanı, Kerstin Beurich, Lichtenberg’den Egitim, Kültür, Sosyal ve Spor sorumlusu, Abdurrahim Gülec, Buhara Enstitüsü Okul Müdürü, Fatih Eroğlu, DITIB, Dr. Andreas Fuhr, Rahip ve Kirchenkreis Berlin-Schöneberg’den dinler arası dialogdan sorumlu, ve Ali Ihsan Weigert, Shems e.V. olarak katıldı.

Proğramın sonunda ziyaretcilere Mevlüd Yasat ilahi Grubu ile canlı Türk Tasavvuf ilahi eşliğinde Semazen ve Ebru-Sanatı sunulup Türk mutfağından açık büfe ikram edildi.

09. ve 10. Mayıs 2015 tarihlerinde Kermes düzenlenip, bu günlerde komşulara ve Berlin halkına ayriyeten Buhara Enstitüsünü gezme ve görme imkanı sunulup, tasavvuf hakkında bilgi verildi.

Çocuklar icin oyunlar ve gençler icin BUHARA CUP 2015 futbol turnavası düzenlenildi. Türk mutfağından lezzetli yemekler sunulup ziyaretçiler arasında bir rahat  konuşma havası oluştu.

Bu vesile ile Buhara Enstitüsü yönetim kurulu olarak bütün gelen ziyaretçilere tekrar teşekkür ederiz.

HABER ve DUYURULAR